ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Analgosedácia

vytvorené : 22.01.2020

Analgosedácia je farmakologické utlmenie pacienta do stavu, v ktorom nevníma podnety okolia, opadá z neho stres a je celkovo prístupnejší k potrebnému ošetreniu.

Spôsoby podania analgosedácieanalgosedacia_1.jpg

Zdravotník ju môže pred zákrokom podať vo forme tablety či injekcie a je len otázkou krátkeho času, kedy sa pacient uvoľní. 

Rozdiel medzi analgosedáciou a narkózou

Analgosedácia pacienta zrelaxuje a uvoľní. Pacient je počas vyšetrenia pri vedomí, reaguje na podnety lekára a samostatne dýcha. V narkóze pacient nie je počas vyšetrenia pri vedomí a úplne stráca vedomie. Analgosedácia nie je pre organizmus tak zaťažujúca ako celková anestézia (narkóza).

analgosedacia.jpg

Pre koho je analgosedácia vhodná?

U detských pacientov a dospelých pacientov, ktorí získali strach zo stomatologického ošetrenia z predošlých návštev, sa analgosedácia taktiež osvedčila. Toto ošetrenie je výbornou odpoveďou pre pacientov, ktorí už pri predstave bežného ošetrenia zažívajú nepríjemné pocity a obavy. Analgosedácia je vhodná pre veľkých aj malých pacientov. 

Analgosedácia s rajským plynom

Návšteva stomatologickej ambulancie vďaka moderným metódam už dnes nemusí spôsobovať stres. Prečítajte si tiež o možnosti ošetrenia v analgosedácii s rajským plynom, ktoré ponúkame ako jediní na Kysuciach. https://primadent.sk/novinky/rajsky_plyn.html 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme ohľadne vhodného riešenia vo Vašom konkrétnom prípade. 

 

Zdroj foto: www.piqsels.com