ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

CEREC technológia

vytvorené : 09.05.2014

Názov CEREC vznikol skratkou z anglických slov Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, ktoré je možné voľne preložiť ako "ekonomická zubná náhrada z estetickej keramiky aplikovaná stomatológom počas jednej návštevy". CEREC tiež znamená mimoriadnu presnosť zhotovenej protetickej práce, ktorá je bežnými laboratórnymi postupmi len ťažko dosiahnuteľná. Zhotovené keramické náhrady sú práve preto vyrobené z čistej, veľmi kvalitnej keramiky a ich zaťaženie je možné okamžite.

 

Ako to celé prebieha?

CEREC_technologia.jpgUskutočnenie rekonštrukcie poškodeného zuba si vyžaduje precíznu prácu zubného lekára. Po zhodnotení rozsahu zubného kazu a jeho odstránením nasleduje potrebná úprava zuba. Tento postup sa veľmi neodlišuje od bežného ošetrenia. Rozdiel nastáva pri odoberaní odtlačkov bez použitia odtlačkovej hmoty - ide o tzv. optický odtlačok. Špeciálna kamera prepojená s počítačom zosníma priamo z Vašich úst trojrozmerný obraz ošetrovaného zuba a následne ho premietne na obrazovku. Počítač navrhne na základe odobratých informácií výslednú podobu výplne/korunky a po úprave a odsúhlasení tvaru stomatológom je náhrada vyhotovená v špeciálnom brúsiacom prístroji, ktorý z bloku vysokokvalitnej keramiky v priebehu niekoľkých minút vybrúsi nahradzovanú časť zuba. Za pomoci špeciálnej lepiacej techniky upevní výrobok z nej vyhotovený na zub.Týmto spôsobom je možné vyrábať nielen malé plomby, ale i estetické fazety alebo korunky nahradzujúce celý zub, či niekoľko zubov naraz.

Vysokokvalitná čistá keramika, ktorú CEREC na výrobu výplní a koruniek používa, je mechanickými vlastnosťami a aj farbou podobná prirodzenému zubnému tkanivu. Je nedráždivá, nevyvoláva alergické reakcie, je odolná, pevná a veľmi trvanlivá.