ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Digitálny 3D röntgen

vytvorené : 31.10.2017

3D_rontgen2.jpgPre zlepšenie diagnostických možností, kvality a zvyšovanie starostlivosti o našich pacientov je naša pracovisko vybavené novým röntgenovým prístrojom CBCT (Cone Beam Computed Tomography) pre zhotovovanie 3D snímok pacientov.

Vývoj moderných technológií v stomatológii dnes ponúka 3D RTG prístroje, ktoré poskytujú špičkovú kvalitu zobrazenia pri expozičných dávkach, ktoré sú pre pacientov mnohonásobne nižšie, ako pri bežných CT prístrojoch v nemocniciach.

NewTom Giano, ktorým vykonávame CBCT vyšetrenie našim pacientom, je naviac vybavený technológiou SafeBeam pre optimalizáciu minimálnej dávky žiarenia a patrí tak medzi najvyspelejšie a pre pacientov najohľaduplnejšie CBCT prístroje na trhu vôbec. Prístroj umožňuje reálne 3D zobrazenie vybranej oblasti kostry i mäkkých častí hlavy v trojrozmernom zobrazení s presnosťou od 0,075 mm.

3D zábery využívame pre komplexnejšiu diagnostiku vybraných problémov, napríklad:

- presné a bezpečné plánovanie implantátov,
- zložitejšie endodontické ošetrenie,
- ortodonciu a orálnu a maxilofaciálnu chirurgiu,
- presnú priestorovú lokalizáciu patologických procesov a útvarov, poranení v tvárovej časti hlavy, čelustných dutín a klbov, rôznych anatomických odlišností, uloženie retinovanývh zubov a pod.