ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Implantáty kedysi a dnes

vytvorené : 23.05.2018

Prvé zmienky o zubných implantátoch pochádzajú už z obdobia starého Egypta, avšak vznik implantológie ako odboru sa datuje do obdobia 18.-19. storočia. Za priekopníkov implantológie sa považujú Leonard Linkow z USA a Per-Ingvar Bränemark zo Švédska, ktorý pacientovi implantoval prvý "moderný" zubný implantát už v roku 1965.

 

Materiály kedysi a dnes

Prevrat v ošetrení zubov nastal v 19. storočí. Zásadný pokrok priniesli prípravky na lokálnu anestéziu a zubné vŕtačky. Tieto objavy mali zásadný vplyv aj na rozvoj výskumu v oblasti implantológie. Implantáty sa pôvodne vyrábali z iných materiálov ako dnes. V začiatkoch sa na výrobu používalo zlato, striebro, porcelán a slonovina. Dnes sa vďaka vývoju technológií a výskumu vyrábajú z titánu a titánových zliatin, vďaka čomu sú vysoko mechanicky odolné, odolávajú korózii, sú biokompatibilné a nie sú toxické ani alergizujúce. Navyše sú  dnešné implantáty ešte špeciálne povrchovo upravované, čím sa ešte viac zvyšuje ich životnosť a odolnosť.

 dentalimplants.jpg

 

Implantáty v našej praxi

Takéto zubné implantáty používame aj u nás v Primadente, a to už od roku 2009, kedy sme zaviedli náš prvý zubný implantát od renomovanej švédskej firmy Astra Tech. Dnes používame najčastejšie implantologický systém Dentis, ktorý sa nám v praxi osvedčil najviac. Disponujeme aj ďalšími implantologickými systémami, ktoré vieme podľa danej situácie u pacienta použiť.

Za viac ako 10 rokov našej implantologickej praxe sme zaviedli viac ako 1000 zubných implantátov a štatisticky máme úspešnosť vhojenia približne 98-99 %. Pri zavádzaní jedného implantátu trvá celý zákrok s lokálnou anestézou približne 30 minút a je bezbolestný. Nasleduje vhojovacie obdobie, ktoré môže trvať mesiac až deväť mesiacov, v závislosti od kvality kosti pacienta. Následne vytvoríme na vhojenom implantáte novú náhradu zuba.