ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Panoramatický röntgen

vytvorené : 09.05.2014

pristroj_AJAT2.jpgPrístroj AJAT Art Plus, ktorý používame na našom pracovisku, významne prispieva ku kvalite našej starostlivosti. Vďaka modernému snímaciemu systému máme k dispozícii diagnostický nástroj, ktorý nie len napomáha pri príprave jednotlivých zákrokov, ale má nenahraditeľnú úlohu aj pri preventívnych kontrolách

Kvalita zobrazenia, vykreslenie štruktúr a presnosť, s ktorou sú snímky zhotovované, je porovnateľná so snímkami z intraorálneho röntgenu. Je to dané novou technológiou digitálneho senzoru (tzv. CdTe-CMOS senzor), ktorý je schopný priamo previesť rtg žiarenie na elektrický signál a tým zachytáva 90% žiarenia (u bežných prístrojov je táto hodnota trikrát nižšia). Druhou prednosťou prístroja je tzv. multifokálna technológia, ktorá umožňuje poexpozične upravovať hĺbku zaostrenia, čím sa snímok stáva ostrým v celom rozsahu hornej aj dolnej čeľusti (viac o tejto technológii na stránkach www.ajat.sk). 

Výsledkom röntgenového vyšetrenia na tomto prístroji je kvalitný a ostrý RTG snímok, ktorý výrazne napomáha k presnej diagnostike stavu chrupu pacienta. To nám umožňuje presnejšie a hlavne včas zachytiť tvoriace sa problémy a začať vhodnú liečbu už v okamihu, kedy je pacientom lepšie znášaná ako komplikovanejšie zákroky.