Analgosedácia

Vytvorené 22.01.2020

Analgosedácia je farmakologické utlmenie pacienta do stavu, v ktorom menej vníma podnety z okolia, opadá z neho stres a je celkovo prístupnejší k potrebnému ošetreniu.

Spôsoby podania analgosedácieanalgosedacia_1.jpg

Zdravotník ju môže pred zákrokom podať vo forme tablety či nápoja a je len otázkou krátkeho času, kedy pacient začne pociťovať účinky a uvoľnenie. 

Rozdiel medzi analgosedáciou a narkózou

Analgosedácia pacienta zrelaxuje a uvoľní. Pacient je počas vyšetrenia pri vedomí, reaguje na podnety lekára a normálne dýcha nosom. V narkóze pacient nie je počas vyšetrenia pri vedomí a úplne stráca vedomie. Kvôli dýchaniu ju pacient zaintubovaný. Analgosedácia nie je pre pacienta tak zaťažujúca ako celková anestézia (narkóza).

analgosedacia.jpg

Pre koho je analgosedácia vhodná?

U detských pacientov a dospelých pacientov, ktorí získali strach zo stomatologického ošetrenia z predošlých návštev, sa analgosedácia osvedčila. Toto ošetrenie je výbornou odpoveďou pre pacientov, ktorí už pri predstave bežného ošetrenia zažívajú nepríjemné pocity a obavy. Analgosedácia je vhodná pre veľkých aj malých pacientov. 

Analgosedácia s rajským plynom

Je vhodným doplnkom oštrenia v analgosedácii a zvyšuje uvoľňujúci účinok. Návšteva stomatologickej ambulancie vďaka moderným metódam nemusí spôsobovať stres. Prečítajte si tiež o možnosti ošetrenia v analgosedácii s rajským plynom, ktoré ponúkame ako jediní na Kysuciach. https://primadent.sk/novinky/rajsky_plyn.html 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme ohľadne vhodného riešenia vo Vašom konkrétnom prípade. 

 

Zdroj foto: www.piqsels.com

 

Prieskum spokojnosti pacientov

Vážení pacienti,
záleží nám na vašej spokojnosti. Snažíme sa priebežne skvalitňovať služby komplexnej stomatologickej starostlivosti, ktoré Vám poskytujeme. Z tohto dôvodu Vás prosíme o vyplnenie krátkeho dotazníka zameraného na zistenie Vašej spokojnosti. Zdôrazňujeme, že odpovede budú spracované anonymne a poslúžia výlučne pre potreby realizovaného prieskumu. Sľubujeme, že Vašim námetom budeme pripisovať vysoký význam a zistené nedostatky sa budeme snažiť odstrániť.
Ďakujeme.

Elektronický dotazník
Naša filozofia a kľúčové hodnoty:
  • prácu vykonávame s ohľadom na požiadavky a očakávania našich pacientov, aby od nás odchádzali spokojní,
  • snažíme sa aplikovať do praxe súčasné svetové trendy v stomatológií,
  • našich zamestnancov sústavne vzdelávame, aby vedeli správne diagnostikovať a liečiť stomatologické problémy pacientov,
  • snažíme sa vykonávať svoju prácu citlivo, trpezlivo, precízne a bezbolestne, aby pacienti postupne prekonali strach zo zubára,
  • naším hlavným zámerom je, aby nami vykonaná práca mala dlhodobú trvácnosť, vyzerala esteticky a najmä bola funkčná,
  • usilujeme sa o to, aby pacienti, ktorí nás pravidelne navštevujú, vedeli, aký význam má prevencia, a správna ústna hygiena,
  • najlepšou reklamou je pre nás pacient, ktorý je s prácou spokojný a je ochotný nás odporučiť svojim priateľom a známym.
Ordinačné hodiny
Po 8:00 - 18:00
Ut 8:00 - 15:00
St 8:00 - 18:00
Št 8:00 - 15:00
Pi 8:00 - 13:00
DummyText
Možnosť dohodnúť sa aj na individuálnom termíne ošetrenia.
Kontakty
041 / 433 34 66
info@primadent.sk
Moyzesova 1420, Čadca
Kde nás nájdete
© Copyright Primadent s.r.o.

Primadent s.r.o.