CEREC technológia

Vytvorené 09.05.2014

Názov CEREC vznikol skratkou z anglických slov Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, ktoré je možné voľne preložiť ako "ekonomická zubná náhrada z estetickej keramiky aplikovaná stomatológom počas jednej návštevy". CEREC tiež znamená mimoriadnu presnosť zhotovenej protetickej práce, ktorá je bežnými laboratórnymi postupmi len ťažko dosiahnuteľná. Zhotovené keramické náhrady sú práve preto vyrobené z čistej, veľmi kvalitnej keramiky a ich zaťaženie je možné okamžite.

 

Ako to celé prebieha?

CEREC_technologia.jpgUskutočnenie rekonštrukcie poškodeného zuba si vyžaduje precíznu prácu zubného lekára. Po zhodnotení rozsahu zubného kazu a jeho odstránením nasleduje potrebná úprava zuba. Tento postup sa veľmi neodlišuje od bežného ošetrenia. Rozdiel nastáva pri odoberaní odtlačkov bez použitia odtlačkovej hmoty - ide o tzv. optický odtlačok. Špeciálna kamera prepojená s počítačom zosníma priamo z Vašich úst trojrozmerný obraz ošetrovaného zuba a následne ho premietne na obrazovku. Počítač navrhne na základe odobratých informácií výslednú podobu výplne/korunky a po úprave a odsúhlasení tvaru stomatológom je náhrada vyhotovená v špeciálnom brúsiacom prístroji, ktorý z bloku vysokokvalitnej keramiky v priebehu niekoľkých minút vybrúsi nahradzovanú časť zuba. Za pomoci špeciálnej lepiacej techniky upevní výrobok z nej vyhotovený na zub.Týmto spôsobom je možné vyrábať nielen malé plomby, ale i estetické fazety alebo korunky nahradzujúce celý zub, či niekoľko zubov naraz.

Vysokokvalitná čistá keramika, ktorú CEREC na výrobu výplní a koruniek používa, je mechanickými vlastnosťami a aj farbou podobná prirodzenému zubnému tkanivu. Je nedráždivá, nevyvoláva alergické reakcie, je odolná, pevná a veľmi trvanlivá.

Prieskum spokojnosti pacientov

Vážení pacienti,
záleží nám na vašej spokojnosti. Snažíme sa priebežne skvalitňovať služby komplexnej stomatologickej starostlivosti, ktoré Vám poskytujeme. Z tohto dôvodu Vás prosíme o vyplnenie krátkeho dotazníka zameraného na zistenie Vašej spokojnosti. Zdôrazňujeme, že odpovede budú spracované anonymne a poslúžia výlučne pre potreby realizovaného prieskumu. Sľubujeme, že Vašim námetom budeme pripisovať vysoký význam a zistené nedostatky sa budeme snažiť odstrániť.
Ďakujeme.

Elektronický dotazník
Naša filozofia a kľúčové hodnoty:
  • prácu vykonávame s ohľadom na požiadavky a očakávania našich pacientov, aby od nás odchádzali spokojní,
  • snažíme sa aplikovať do praxe súčasné svetové trendy v stomatológií,
  • našich zamestnancov sústavne vzdelávame, aby vedeli správne diagnostikovať a liečiť stomatologické problémy pacientov,
  • snažíme sa vykonávať svoju prácu citlivo, trpezlivo, precízne a bezbolestne, aby pacienti postupne prekonali strach zo zubára,
  • naším hlavným zámerom je, aby nami vykonaná práca mala dlhodobú trvácnosť, vyzerala esteticky a najmä bola funkčná,
  • usilujeme sa o to, aby pacienti, ktorí nás pravidelne navštevujú, vedeli, aký význam má prevencia, a správna ústna hygiena,
  • najlepšou reklamou je pre nás pacient, ktorý je s prácou spokojný a je ochotný nás odporučiť svojim priateľom a známym.
Ordinačné hodiny
Po 8:00 - 18:00
Ut 8:00 - 15:00
St 8:00 - 18:00
Št 8:00 - 15:00
Pi 8:00 - 13:00
DummyText
Možnosť dohodnúť sa aj na individuálnom termíne ošetrenia.
Kontakty
041 / 433 34 66
info@primadent.sk
Moyzesova 1420, Čadca
Kde nás nájdete
© Copyright Primadent s.r.o.

Primadent s.r.o.