Plazma bohatá na hojivé faktory

Vytvorené 31.10.2017

Naše pracovisko, ako jedno z mála, využíva pri chirurgických zákrokoch priaznivé pôsobenie autológnej plazmy získanej odberom z vlastnej krvi pacienta.

Verejnosti je možno známe využívanie  podobnej metódy v ortopédii tzv. ACP metóda/autológna kondiciovaná plazma, kde sa aplikuje injekcia vlastnej plazmy do vnútra kĺbu na podporu regenerácie vnútrokĺbových štruktúr.

V modernej zubnej chirurgii a implantológii sa jedná o súčasný trend na podporenie hojenia a regenerácie tvrdých aj mäkkých tkanív po chirurgických výkonoch v oblasti úst a čeľustí.

Vo všeobecnosti platí, že každá rana v našom organizme sa zahojí jedine vtedy, keď sa k nej dostanú špeciálne látky, ktoré máme v krvných doštičkách. Nazývajú sa hojivé, resp. rastové faktory. Tieto faktory sú do rany po zákroku v ústach transportované vlastnou krvou. Práve preto je každé hojenie kritické 3-5 dní, pokiaľ sa tam tieto faktory v dostatočnom množstve dopravia. My si môžeme takýto koncentrát týchto faktorov vyrobiť v ambulancií v priebehu 20 minút pred samotným chirurgickým zákrokom (zavádzanie zubných implantátov, zložité extrakcie zubov, resekcia atď.). Odoberieme neveľký objem krvi zo žily do špeciálnej skúmavky, ktorú potom vložíme do centrifúgy  a po odstredení získame pozoruhodnú krvnú frakciu – plazmu bohatú na hojivé faktory. Tú keď odoberieme a aplikujeme do postihnutého miesta, tak sa hojenie urýchli, zlepší sa regenerácia kostí aj mäkkých tkanív a proces hojenia je obyčajne rýchlejší, kvalitnejší a menej bolestivý.

cannula-close.jpg

 

Prieskum spokojnosti pacientov

Vážení pacienti,
záleží nám na vašej spokojnosti. Snažíme sa priebežne skvalitňovať služby komplexnej stomatologickej starostlivosti, ktoré Vám poskytujeme. Z tohto dôvodu Vás prosíme o vyplnenie krátkeho dotazníka zameraného na zistenie Vašej spokojnosti. Zdôrazňujeme, že odpovede budú spracované anonymne a poslúžia výlučne pre potreby realizovaného prieskumu. Sľubujeme, že Vašim námetom budeme pripisovať vysoký význam a zistené nedostatky sa budeme snažiť odstrániť.
Ďakujeme.

Elektronický dotazník
Naša filozofia a kľúčové hodnoty:
  • prácu vykonávame s ohľadom na požiadavky a očakávania našich pacientov, aby od nás odchádzali spokojní,
  • snažíme sa aplikovať do praxe súčasné svetové trendy v stomatológií,
  • našich zamestnancov sústavne vzdelávame, aby vedeli správne diagnostikovať a liečiť stomatologické problémy pacientov,
  • snažíme sa vykonávať svoju prácu citlivo, trpezlivo, precízne a bezbolestne, aby pacienti postupne prekonali strach zo zubára,
  • naším hlavným zámerom je, aby nami vykonaná práca mala dlhodobú trvácnosť, vyzerala esteticky a najmä bola funkčná,
  • usilujeme sa o to, aby pacienti, ktorí nás pravidelne navštevujú, vedeli, aký význam má prevencia, a správna ústna hygiena,
  • najlepšou reklamou je pre nás pacient, ktorý je s prácou spokojný a je ochotný nás odporučiť svojim priateľom a známym.
Ordinačné hodiny
Po 8:00 - 18:00
Ut 8:00 - 15:00
St 8:00 - 18:00
Št 8:00 - 15:00
Pi 8:00 - 13:00
DummyText
Možnosť dohodnúť sa aj na individuálnom termíne ošetrenia.
Kontakty
041 / 433 34 66
info@primadent.sk
Moyzesova 1420, Čadca
Kde nás nájdete
© Copyright Primadent s.r.o.

Primadent s.r.o.