ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Bielenie zubov

vytvorené : 09.05.2014

Bielením sa zosvetľuje farba zubov. Čím je pôvodná farba tmavšia tým je výsledný efekt bielenia výraznejší. V priemere dochádza k zosvetleniu o 4-6 odtieňov. Pri ambulantnom bielení sa na prednú časť zubov nanáša bieliaci gél. Na zvýšenie a urýchlenie účinku gélu sa používa svetlo špeciálnej akceleračnej lampy. Nezanedbateľnou výhodou ambulantného bielenia je práca s koncentrovanejšími bieliacimi gélmi pod odborným dohľadom lekára, čo zaručuje vyššiu efektívnosť bielenia. Pred celou procedúrou sa na ďasná a pery nanáša ochranný krém, ktorý chráni mäkké tkanivá pred účinkom bieliaceho gélu . Moderné metódy umožňujú vybielenie zubov počas jedného 60 minútového ošetrenia. Niektorí pacienti pociťujú dočasnú zvýšenú citlivosť zubov, ktorá pominie obvykle do 24 hodín po skončení ošetrenia. Nanesením bezfarebného fluoridového laku na všetky zuby hneď po bielení sa však dá citlivosť minimalizovať.

Domáce techniky využívajú vo väčšine prípadov dlahy na bieliace gély, ktoré je potrebné používať každodenne po určitú dobu.Na trhu existujem množstvo značiek, ktoré ponúkajú domáce bielenie zubov. So správnym výberom značky Vám môže poradiť stomatológ alebo zubná hygienička. Domácemu bieleniu predchádza čistenie zubov v ambulancii. Stomatológ odstráni zubný povlak spoločne so zubným kameňom, prípadné pigmentové škvrny a dôkladne vyčistí medzizubné priestory. Aby ste mohli realizovať domáce bielenie zubov, potrebujete otlačky, ktoré sa vyrobia v zubnej ambulancii. Na výrobu dlahy na bieliaci gél je potrebných niekoľko dní. Do tejto dlahy sa aplikuje malé množstvo bieliaceho gélu a dlaha sa nechá v ústach celú noc. 

 

Ako dlho bielenie vydrží?

Často niekoľko rokov. Obzvlášť pri dobrej hygiene. U pacientov konzumujúcich nápoje a potraviny spôsobujúce zafarbenie zubov ako červené víno, káva, čierny čaj, čučoriedky, černice, železité minerálky a pod. menej. V každom prípade je však vhodné absolvovať odborné čistenie zubov každých 6 mesiacov.