ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Režim ošetrovania pacientov platný od 12. 1. 2021

vytvorené : 08.01.2021

Sprísnený hygienický režim sa od utorka 12. 1. 2021  týka ošetrovania všetkých pacientov na našej klinike. V Primadente budeme z dôvodu ochrany zdravia ošetrovať od 12. 1. 2021 len pacientov s platným PCR alebo antigénovým testom s negatívnym výsledkom nie starším ako 3 dni. 

Ako u nás od utorka 12. 1. 2021 prebieha ošetrovanie?   

  • Po príchode k nám sa pacient preukáže negatívnym testom (PCR alebo antigén) nie starším ako 3 dni. V prípade pondelkového termínu ošetrenia akceptujeme negatívny test z piatku.
  • V prípade PCR testu je rozhodujúci dátum odberu, nie dátum doručenia výsledku.
  • Pacienti môžu využiť ktorékoľvek dostupné antigénové testovacie miesto.
  • V najbližšej blízkosti kliniky sa nachádzajú viaceré odberné miesta
  • Najbližšie len 100 m od budovy našej kliniky, v hoteli Lipa, sa môžete otestovať zadarmo aj bez objednania.

Odberové miesto sa nachádza na Matičnom námestí v Čadci a je vzdialené len 1 minútu od budovy Primadentu. Otvorené majú každý deň v týždni, vrátane víkendov. Vchod z bočnej strany budovy hotela Lipa na Matičnom námestí. 

Môžete využiť ďalšie odberové miesta v tesnej blízkosti klinky. Antigénové testovanie je dostupné v DK Čadca, v centre pri fontáne na pešej zóne na adrese Palárikova 1158 a na ďalších adresách po celom meste. Všetky odberné testovacie miesta, ktoré poskytujú bezplatný test, nájdete na linku Ministerstva zdravotníctva SRKysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca alebo na webe mojekysuce.sk.

  • Od utorka 12. 1. 2021 poskytujeme pacientom taktiež možnosť otestovať sa u nás priamo na klinike. V prípade, že pacient nebude vopred otestovaný a nesplní požiadavku preukázania sa platným negatívnym testom, môže sa pred ošetrením otestovať  priamo u nás. Tento výkon je spoplatnený sumou 20 eur. V tomto prípade pacientov prosíme, aby sa dostavili na ošetrenie 20 minút vopred a po príchode na recepcii oznámili, že majú záujem o antigénový test.
  • Pacientovi k vykonanému testu vystavíme potvrdenie – certifikát.

Výnimky

Pacienti, ktorí prekonali COVID-19 v ostatných 3 mesiacoch sa nemusia testovať, ak predložia potvrdenie o prekonaní ochorenia, prípadne výsledok vyšetrenia SARS-CoV-2 protilátok v krvi potvrdeného laboratóriom alebo pozitívny výsledok PCR alebo antigénového testu za ostatné 3 mesiace. Rovnako testy nebudeme požadovať od pacientov, u ktorých uplynulo aspoň 14 dní od podania druhej dávky vakcíny proti COVID-19. Preukážu sa dokladom o očkovaní.  

Výnimka deti - ošetrenia bez negatívneho testu platí pre deti vo veku do 10 rokov. Od 10 rokov a viac platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých pacientov.    

Doprovod - podmienka otestovania na COVID-19 podľa hore uvedených pravidiel platí pre každú osobu, ktorá vstupuje na kliniku. Doprovod je povolený len v prípade, že je to nutné.  

Robíme všetko potrebné na zachovanie bezpečnosti našich pacientov a zamestnancov. Všetok personál zubnej kliniky Primadent sa pravidelne testuje, niektorí z nás už podstúpili aj očkovanie. Kým však nebude zaočkovaný všetok personál oboma dávkami aktuálne distribuovaných vakcín, musíme dodržiavať zvýšenú obozretnosť, aby sme mohli poskytovať zdravotnú starostlivosť aj naďalej.

Súčasne u nás pokračujeme v dodržiavaní zvýšených hygienických pravidiel, ktoré sme zaviedli v súvislosti s pandémiou. Pre bezpečnosť a ochranu našich pacientov robíme všetko, čo je v našich silách. Ďakujeme, že rešpektujete naše opatrenia, robíme to pre vás.

clanok_foto_final.png

Viac si môžete prečítať v článku: Zúčastníme sa iniciatívy Zubári, ktorí liečia, ale i nezištne pomáhajú

                                                     Iniciatíva Daruj úsmev - naša premena pacientky Danky

                                                     Našu hodnotu ovplyvňuje to, ako vieme byť užitoční, hovorí zubár, ktorý ako dobrovoľník testuje ľudí na koronavírus

                                                     Ošetrenie bez strachu aj na Kysuciach

                                                     Aj pacientovi s paradentózou (parodontitídou) je možné chýbajúci zub nahradiť implantátom

                                                     Nezvyšujeme ceny počas pandémie a ani po nej

                                                     Minúty pre hrdinov: zubár Radoslav Paulech