ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Režim ošetrovania pacientov platný od 12. 1. 2021

vytvorené : 04.06.2021

*Aktualizované 4. 6. 2021. Sprísnený hygienický režim sa týka ošetrovania všetkých pacientov na našej klinike. V Primadente budeme z dôvodu ochrany zdravia ošetrovať len pacientov s platným PCR alebo antigénovým testom s negatívnym výsledkom nie starším ako 3 dni a pacientov, pre ktorých platí výnimka z testovania. Výnimky uvádzame nižšie v článku.   

Ako u nás prebieha ošetrovanie?   

  • Po príchode k nám sa pacient preukáže negatívnym testom (PCR alebo antigén) nie starším ako 3 dni. V prípade pondelkového termínu ošetrenia akceptujeme negatívny test z piatku.
  • V prípade PCR testu je rozhodujúci dátum odberu, nie dátum doručenia výsledku.
  • Aktuálne poskytujeme pacientom taktiež možnosť otestovať sa u nás priamo na klinike. V prípade, že pacient nebude vopred otestovaný a nesplní požiadavku preukázania sa platným negatívnym testom, môže sa pred ošetrením otestovať  priamo u nás. Tento výkon je je pre našich pacientov bezplatný. V tomto prípade pacientov prosíme, aby sa dostavili na ošetrenie 20 minút vopred a po príchode na recepcii oznámili, že majú záujem o antigénový test.
  • Pacientovi k vykonanému testu vystavíme potvrdenie – certifikát.

Výnimky

Pacienti, ktorí prekonali COVID-19 v ostatných 6 mesiacoch sa nemusia testovať, ak predložia potvrdenie o prekonaní ochorenia, prípadne výsledok vyšetrenia SARS-CoV-2 protilátok v krvi potvrdeného laboratóriom alebo pozitívny výsledok PCR alebo antigénového testu za ostatné 3 mesiace. Rovnako testy nebudeme požadovať od pacientov, u ktorých uplynuli aspoň 2 týždne od podania druhej dávky vakcíny proti COVID-19 v pripade vakcíny Pfizer a Moderna a 4 týždne od podania prvej dávky v prípade vakcíny AstraZeneca. Preukážu sa dokladom o očkovaní.  

Výnimka deti - ošetrenia bez negatívneho testu platí pre deti vo veku do 10 rokov. Od 10 rokov a viac platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých pacientov.    

Doprovod - podmienka otestovania na COVID-19 podľa hore uvedených pravidiel platí pre každú osobu, ktorá vstupuje na kliniku. Doprovod je povolený len v prípade, že je to nutné.  

Robíme všetko potrebné na zachovanie bezpečnosti našich pacientov a zamestnancov. Všetok personál zubnej kliniky Primadent sa pravidelne testuje, niektorí z nás už podstúpili aj očkovanie. Kým však nebude zaočkovaný všetok personál oboma dávkami aktuálne distribuovaných vakcín, musíme dodržiavať zvýšenú obozretnosť, aby sme mohli poskytovať zdravotnú starostlivosť aj naďalej.

Súčasne u nás pokračujeme v dodržiavaní zvýšených hygienických pravidiel, ktoré sme zaviedli v súvislosti s pandémiou. Pre bezpečnosť a ochranu našich pacientov robíme všetko, čo je v našich silách. Ďakujeme, že rešpektujete naše opatrenia, robíme to pre vás.

clanok_foto_final.png

Viac si môžete prečítať v článku: Zúčastníme sa iniciatívy Zubári, ktorí liečia, ale i nezištne pomáhajú

                                                     Iniciatíva Daruj úsmev - naša premena pacientky Danky

                                                     Našu hodnotu ovplyvňuje to, ako vieme byť užitoční, hovorí zubár, ktorý ako dobrovoľník testuje ľudí na koronavírus

                                                     Ošetrenie bez strachu aj na Kysuciach

                                                     Aj pacientovi s paradentózou (parodontitídou) je možné chýbajúci zub nahradiť implantátom

                                                     Nezvyšujeme ceny počas pandémie a ani po nej

                                                     Minúty pre hrdinov: zubár Radoslav Paulech