Ako ušetriť u zubára?

Vytvorené 26.09.2023

V súčasnej dobe zdražovania je každá rada, ako znížiť finančné náklady na zubné ošetrenie, dobrá. Záleží nám na Vašom zdraví a dodržiavaním týchto odporúčaní ušetríte peniaze. 

Dentálna hygiena

1. Preventívna prehliadka

Ak chcete znížiť náklady na zubné ošetrenie, je dobré zamerať sa na prevenciu, pretože je cenovo dostupná a dokáže odhaliť prípadný problém už na začiatku. To sa následne prejaví na nižšej cene za ošetrenie. V zásade platí, že čím skôr sa problém odhalí, tým lacnejšie a menej komplikované je jeho riešenie. U zubných kazov to platí dokonca stopercentne. Čím je štádium poškodenia vyššie, tým finančne náročnejšie býva jeho odstránenie.

2. Dentálna hygiena

Ak chcete mať zdravé zuby, tak bez dentálnej hygieny, inštruktáže a výberu správnych pomôcok, používania medzizubných kefiek a dodržiavania pravidelnej zubnej starostlivosti, to nepôjde. Ak už pacient alebo pacientka určitý zubný problém má, je nesmierne dôležitá častejšia kontrola stavu chrupu a správneho čistenia. Napríklad v prípade paradentózy hrozí, že v prípade neliečenia a nesprávnej či nedostatočnej starostlivosti o svoje zuby úplne prídete. 

3. Správna starostlivosť

Okrem dodržiavania pravidelných intervalov návštev zubára a hygieničky, je potrebné zuby aj správne čistiťAko ušetriť u zubára. Mnohí a mnohé ale nepristupujú k čisteniu zodpovedne a nedodržiavajú lekárom a dentálnou hygieničkou odporúčané postupy. Správnym čistením vieme častokrát zvrátiť aj vážne stavy a zabrániť strate chrupu. Náhrada chýbajúceho chrupu pritom nie je lacnou záležitosťou. 

Ročná zdravotná starostlivosť vs. riešenie zanedbaných problémov

Ročné výdavky na zdravotnú starostlivosť sú v prípade pravidelnej preventívnej prehliadky, dentálnej hygieny a odstraňovania problémov so zubami v začiatočnom štádiu výrazne nižšie ako v prípade, že prehliadky a dentálnu hygienu vynecháte a bude nutné odstrániť hlboký zubný kaz, prípadne pôjde o vážnejšie zubné defekty alebo bolestivé prípady. Zdravé zuby nebolia a čistý zub sa nepokazí. Dbať o zdravie vlastných zubov a správne ich čistiť je najlepší spôsob ako sa dá ušetriť na výdavkoch u zubára.

Ďalšie zaujímavosti:    

Čo robiť pred a po zavedení implantátu?

Ako sa správne starať o zuby?

Zubné implantáty

Neviditeľný vyrovnávač zubov

Terapia obohatenou krvnou plazmou - zlepšenie hojenia aj po stomatologických zákrokoch

Aj pacientovi s paradentózou (parodontitídou) je možné chýbajúci zub nahradiť implantátom

 

Prieskum spokojnosti pacientov

Vážení pacienti,
záleží nám na vašej spokojnosti. Snažíme sa priebežne skvalitňovať služby komplexnej stomatologickej starostlivosti, ktoré Vám poskytujeme. Z tohto dôvodu Vás prosíme o vyplnenie krátkeho dotazníka zameraného na zistenie Vašej spokojnosti. Zdôrazňujeme, že odpovede budú spracované anonymne a poslúžia výlučne pre potreby realizovaného prieskumu. Sľubujeme, že Vašim námetom budeme pripisovať vysoký význam a zistené nedostatky sa budeme snažiť odstrániť.
Ďakujeme.

Elektronický dotazník
Naša filozofia a kľúčové hodnoty:
  • prácu vykonávame s ohľadom na požiadavky a očakávania našich pacientov, aby od nás odchádzali spokojní,
  • snažíme sa aplikovať do praxe súčasné svetové trendy v stomatológií,
  • našich zamestnancov sústavne vzdelávame, aby vedeli správne diagnostikovať a liečiť stomatologické problémy pacientov,
  • snažíme sa vykonávať svoju prácu citlivo, trpezlivo, precízne a bezbolestne, aby pacienti postupne prekonali strach zo zubára,
  • naším hlavným zámerom je, aby nami vykonaná práca mala dlhodobú trvácnosť, vyzerala esteticky a najmä bola funkčná,
  • usilujeme sa o to, aby pacienti, ktorí nás pravidelne navštevujú, vedeli, aký význam má prevencia, a správna ústna hygiena,
  • najlepšou reklamou je pre nás pacient, ktorý je s prácou spokojný a je ochotný nás odporučiť svojim priateľom a známym.
Ordinačné hodiny
Po 8:00 - 18:00
Ut 8:00 - 15:00
St 8:00 - 18:00
Št 8:00 - 15:00
Pi 8:00 - 13:00
DummyText
Možnosť dohodnúť sa aj na individuálnom termíne ošetrenia.
Kontakty
041 / 433 34 66
info@primadent.sk
Moyzesova 1420, Čadca
Kde nás nájdete
© Copyright Primadent s.r.o.

Primadent s.r.o.