ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Technológie

Štyri kompletne vybavené stomatologické ambulancie a jedna ambulancia dentálnej hygieny – stroje so svetelnými koncovkami, endo-motory, vysokofrekvenčný prúd (kauter) na drobné chirurgické zákroky, akceleračná lampa na bielenie zubov, apexlokátor, air-flow – odstraňovanie sfarbenia z povrchu zubov.

RTG pracovisko s intraorálnym röntgenom a radioviziografiou, digitálnym panoramatickým röntgenom (digitálne spracovanie snímkov, až o 90 % nižšia dávka žiarenia, ako pri klasickom spôsobe na film). Okrem toho používame na našom pracovisku i 3D-CT röntgenový prístroj, s ktorým máme možnosť vyšetriť v priestorovom - trojrozmernom zobrazení celý chrup, čeluste, dutiny a kĺby, a to pri zníženej intenzite žiarenia.

 

 

Panoramatický röntgen AJAT ART Plus, ktorý používame na našom pracovisku, významne prispieva ku kvalite našej starostlivosti. Vďaka modernému snímaciemu systému máme k dispozícii diagnostický nástroj, ktorý nie len napomáha pri príprave jednotlivých zákrokov, ale má nenahraditeľnú úlohu aj pri preventívnych kontrolách. 

pristroj_AJAT2.jpg

Viac informácií o panoramatickom röntgene

NewTom Giano (digitálny 3D röntgen) – pre zlepšenie diagnostických možností, kvality a zvyšovanie starostlivosti o našich pacientov je naša pracovisko vybavené novým röntgenovým prístrojom CBCT (Cone Beam Computed Tomography) pre zhotovovanie 3D snímok pacientov. Prístroj umožňuje reálne 3D zobrazenie vybranej oblasti kostry i mäkkych častí hlavy v trojrozmernom zobrazení s presnosťou od 0,075 mm.

3D zábery môžeme využívať pre komplexnejšiu diagnostiku vybraných problémov, napríklad:

- presné a bezpečné plánovanie implantátov,
- zložitejšie endodontické ošetrenie,
- ortodonciu a orálnu a maxilofaciálnu chirurgiu,
- presnú priestorovú lokalizáciu patologických procesov a útvarov, poranení v tvárovej časti hlavy, čelustných dutín a klbov, rôznych anatomických odlišností, uloženie retinovanývh zubov a pod.

3D_rontgen2.jpg

Viac informácii o 3D röntgene

CEREC tzv. CAD-CAM technológia – počítačová jednotka s intraorálnym skenerom a samostatným frézovacím unitom na zhotovovanie celokeramických protetických náhrad priamo v ambulancii na počkanie.

cerec_1.jpg

Viac informácií o technológií CEREC

Operačný mikroskop slúži na zväčšenie a osvetlenie ošetrovaného zuba, čo umožňuje lekárovi získať detailný prehľad v operačnom poli a pracovať až s 30-násobným zväčšením. Jedná sa síce o nákladný pristroj, avšak významne zvyšuje kvalitu prace a má viaceré možnosti využitia, a to napríklad v implantológii, v mikrochirurgii, v estetickej stomatológii, pri diagnostike, ale najmä pri plnení koreňových kanálikov - v endodoncii.

operacny_mikroskop.jpg

Viac informácii o operačnom mikroskope   

Sedácia rajským plynom 

rajsky_plyn.jpg

Viac informácii o sedácii rajským plynom

Intraorálna kamera – možnosť ukázať pacientovi priamo a detailne konkrétny zub na obrazovke, ako aj priebeh a výsledok ošetrenia.Intraorálna_kamera.jpg

Strojové miešanie odtlačkových a výplňových hmôt – potrebné na presnejšie a kvalitnejšie odtlačky a zubné plomby.

Laser – využívaný na chirurgické výkony na mäkkých tkanivách, parodonte a v endodoncii.

laser.jpg

Air-Flow  Pieskovací prístroj pre supragingiválne odstraňovanie povlaku, pigmentácií a leštenie zubov s technológiou AIRFLOW®. 

LM_ProPower_CombiLED_pieskovacka.jpg

A ďalšie náležité prístrojové a materiálové vybavenie potrebné na poskytovanie kvalitnej stomatologickej starostlivosti.