ONLINE REZERVÁCIA
TERMÍNOV
 

Nevzdávajte sa svojich zubov

vytvorené : 31.10.2017

Nevzdávajte sa svojich zubov

 

210-ap.jpg

Chýbajúce zuby nie sú len estetickým problémom. Môžu predstavovať problém aj pri trávení v dôsledku nedostatočne požutej potravy. Mnohým robia problém aj pri výslovnosti a celkovom výraze tváre. Nevzdávajte sa preto svojich vlastných zubov bez toho, aby ste sa lekára opýtali, či sa nedajú zachrániť, pretože oprava vlastného zuba je zväčša lacnejšia a časovo menej náročná ako výroba, vhojenie a nasadenie náhrady.

 

 Ak korunková časť zuba nie je úplne zničená a máte z vášho zuba aspoň časť zachovanú, zväčša je liečiteľný a opraviteľný.  A to aj v tom prípade, ak ide o zub, v ktorom už bola robená koreňová výplň a je teda „mŕtvy“. Prítomnosť neošetreného alebo nedostatočne ošetreného mŕtveho zuba okrem iného môže zvýšiť riziko srdcovo-cievnych ochorení, impotencie, poškodenia kĺbov, ochorenia pečene a aj riziko potratov u žien, preto je vhodné ošetrenie týchto zubov zbytočne neodkladať. 

 

Vlastný, opravený zub, hoci aj s koreňovou výplňou je lepší, zdravší a pre telo užitočnejší ako akákoľvek umelá náhrada. Zuby s dobre ošetreným koreňovým systémom môžu mať takú istú životnosť ako zdravé zuby.

 

Radi Vám poradíme - skonzultujeme, či predsa nie je aj iná možnosť ako trhanie zuba. Túto službu poskytujeme aj pacientom iných zubných lekárov.  Konzultačný termín u našich špecialistov si môžete dohodnúť na tel. č. 041/4333 466 alebo cez online rezervačný systém.